Skip to content

navod

24/03/2013

—– Anonymous —– 2013.03.02 – 22:48:09GMT —–

poradi mi nekdo jak udelat ceske onion forum podobne jako je treba na http://vjelr2xdaqsgslzr.onion/index.php s pomoci freehostingu na TORU.

—– navody@_TZ6HBuFXBJIyyCIruL9Fg17wDI —– 2013.03.03 – 08:30:41GMT —–

Torowisko frčí na punbb. S tým nemám moc skúsenosti, na open webe spravujem phpbb, ale v princípe je inštalácia všetkých podobných vecí na jedno kopyto.
Stiahneš, nahráš na hosting, rozbalíš a otvoríš v prehliadači inštalačnú stránku. Tam nahodíš adresu servera (obvykle localhost), užívateľa a heslo k mysql databáze, ktorú si si na hostingu pripravil, potvrdíš a to je asi tak všetko.

Tu to máš v angličtine (open web, odporúčam použiť Tor browser):
http://punbb.informer.com/docs/install.html
1. Copy/upload all contents of the directory upload/ into the directory where you want to. run your forums.
2. Run install.php from the forum root directory (e.g. open http://mydomain/myforums/install.php in your browser). Follow the instructions.

Keď tak si to najprv skús nanečisto na vlastnom počítači. Ak máš Windows, nainštaluj nejaký WAMP, ak máš Linux, tak nainštaluj LAMP a pohraj sa s tým. Ale myslím, že to moc nutné nebude.

Len upozorňujem, že to síce je pomerne jednoduché, ale aj tak by si mal mať nejaké základy a hlavne by si mal troška ovládať počítačovú angličtinu. Keď však máš podobnú otázku, neviem, či by si dlhodobo dokázal riešiť nejaké tie problémy, s ktorými sa môžeš stretnúť a na ktoré by si mal myslieť (záloha databázy, aktualizácia (úprimne, pri tom phpbb, s ktorý mám skúsenosti ja, si pri aktualizácii občas trhám vlasy), prípadné úpravy vzhľadu a pod.)

Každopádne ak budú otázky, kľudne sa spýtaj. Len upozorňujem, že ak sa budeš pýtať na open webe, tak si daj pozor, aby si vždy používal Tor browser. Nikdy nevieš, či sa ti nejakou nevinnou informáciou (napr. kombinácia verzie php, mysql a niektorých nastavení servera) nepodarí prezradiť, že používaš Freedom hosting.

PS: kedysi som si myslel, že onion/Tor má budúcnosť ako ľudová darknet platforma. Dnes si to nemyslím a závislosť na centralizovaných službách považujem za zlo (či už ide o freedom hosting alebo vlastný server); viz odkaz nižšie:
http://kpvz7ki2v5agwt35.onion/wiki/index.php/Freedom_Hosting

Freesite v Slovenčine o Freenete:
USK@8xR1vk9R9lcxlN4f6T9fVvA0PJQNoqUm9u9yoCqezgE,–nKCvRxA4tWjvEdTBfg6DZdQQsypYS7fHpkGiVQOAk,AQACAAE/navody/-1/index.html

—– Anonymous —– 2013.03.03 – 09:23:25GMT —–

K tej centralizácii v PS:
http://kpvz7ki2v5agwt35.onion/wiki/index.php/List_of_dead_hidden_services

—– Anonymous —– 2013.03.03 – 22:01:59GMT —–

dik za dobre rady

—– Anonymous —– 2013.03.04 – 20:57:33GMT —–

myslis si teda ze casem bude tor a jeho hidden service posmrti? byla by to skoda. Freenet to taky nema moc ruzove do budoucna vladam a tajnym sluzbam se to moc nehodi kdyz jsou lide anonymni.Je otazka casu kdy se ve jmenu terorismu a pornografie udelaji nejaka omezeni.

—– Anonymous —– 2013.03.05 – 20:59:16GMT —–

stava se vám taky že při stahovaní souborů se poprve soubor stahne poškozeny a napodruhe se už stahne dobře?mě to dělá tak každej druhej soubor

—– Anonymous —– 2013.03.06 – 17:47:57GMT —–

Na tore? Poškodený zrovna nie, ale občas sa stane, že stiahne trebárs len 5mb z 20mb, tak musím začať sťahovať odznova.
Ale to môže byť aj prípad neúplne stiahnutých šifrovaných rar/7zip archívov, ktoré keď nemáš stiahnutý celý súbor alebo všetky časti, môžu hádzať takúto chybu.

—– Anonymous —– 2013.03.06 – 22:02:11GMT —–

ne myslel jsem na freenetu proste taham treba 2-4 dny nejaky soubor treba velikosti 35MB on se stahne na 100 procent ale v momente kdy se to kompletuje v PC tak to vypise chybu a musim tahat znova. Napodruhe se to vetcinou stahne v poradku.

—– Anonymous —– 2013.03.07 – 17:41:17GMT —–

Ja sťahujem cez Frost a tam mi to nerobí. Len sa občas sťahovanie zastaví pri starších kľúčoch a nechce sa pohnúť ďalej. Ale keď stiahne, tak je to vždy OK-

—– Anonymous —– 2013.03.07 – 21:25:14GMT —–

ne taham soubory pres frost a jak rikam naskoci hodnota 100 procent a po par minutach stahovany soubor zcervena a napise se failed.Na presnou chybu mrknu primo do freenetu a pak ju sem napisu kazdopadne pokud to spustim znovu dam tedy restart tak se soubor zacne stahovat znovu a pak se uz stahne OK.
*****
vetvenie
*****

Niekedy v budúcnosti možno (veď nakoniec, v niektorých krajinách represívne orgány pristupujú k podobným službám cenzúrou).

Ja som to myslel hlavne tak, že hidden service je centralizovaná vec. Čiže vytvoríš nejaký kvalitný server (hidden service) s množstvom návštevníkov, ale z nejakého dôvodu sa oň prestaneš starať (nezáujem, dlhodobá marodka, problém s políciou, či nebodaj úmrtie) a server jednoducho skončí. Ale ono úplne stačí nejaký hacker, ktorý tvoj server otestuje skôr, než stihneš aktualizovať.
Na Freenete, ak ide o aspoň trocha populárnejší obsah, tak tu môže ostať v podstate do konca sveta.

Samozrejme všetko má svoje pre a proti, ale Freenet mi príde ako trocha lepšie riešenie. Na diskusie tu máš Frost, Sone alebo FMS, nemusíš riešiť vlastný server s phpbb (alebo spoliehať na tretie strany – Freedom hosting). Niekto to už vyriešil za teba, stačí napísať obsah. Detto vlastná webstránka v podobe freesite.
*****
vetvenie
*****
ja by som to skôr skúsil na Freenete. Nejaké to phpbb tu síce nemá šancu, ale nedávno sa tu skúšal mailing list.
Možno je to zložitejšie, ale na druhej strane je to dostatočne centralizované (aby admin mohol “mazať” nevhodný obsah) a zároveň je to všetko na Freenete, takže aj keď to admin zabalí, obsah môže na Freenete ostať v podstate navždy.

Mailing List over Freemail:
http://127.0.0.1:8888/freenet:USK@8AEGotJKXJ4ABJy1gKjls4SrrzpshQNoEMAbu0IFA94,blTuIOwf7k9p1R2GCfJSPSaOFzsuXLrFujOnV1Irjag,AQACAAE/fnpss/13/fm-ml.html

Reklamy

From → Uncategorized

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: